Linux Plus - październik 2007

Tematem przewodnim październikowego numeru magazynu Linux Plusnarzędzia naukowe. Z lektury numeru dowiesz się m.in. co było motywacją powstania projektu DebianEdu, jakie cele przyświecają jego twórcom, poznasz ciekawe programy wspomagające naukę geografii czy astronomii, dowiesz się jak bezproblemowo narysować cząsteczki, a także poznasz ciekawe gry edukacyjne (i nie tylko).

Linux Plus 10/2007Zawartość numeru 10/2007 (126):

 • Korganizer ? zarządzanie czasem

  Wspaniałe narzędzie służące do zarządzania czasem i definiowania w nim zadań przeznaczonych do wykonania. Daje olbrzymie możliwości osobie, która chce o wszystkim pamiętać.

 • DebianEdu ? projekt na rzecz rozwoju edukacji

  Autor przedstawia narodziny i podstawowe założenia projektu, który przyczynił się do promowania Linuksa na płaszczyźnie edukacyjnej. Artykuł ma na celu wszczęcie dyskusji i poszukiwanie właściwego sposobu wsparcia nauki i edukacji.

 • Symulator planetarium ? Stellarium

  Kosmos ze swoją magią pociąga ludzi od wielu tysiącleci. Pociąga naukowców, odkrywców, niepoprawnych romantyków. W artykule znajduje się opis symulatora planetarium, dzięki któremu, przynajmniej w części możemy zrealizować marzenia związane z kosmosem.

 • Kivio

  Program jest częścią pakietu dla systemu Linix, a dokładniej dla środowiska graficznego KDE. Łukasz pokazuje, jak narysować w nim podstawowe kształty, łączyć je ze sobą oraz wstawiać tekst do diagramu.

 • Serwer kopii zapasowych

  Sławomir prezentuje, jak w prosty sposób przy użyciu języka powłoki bash zbudować swój własny serwer kopii zapasowych na domowym komputerze, włączyć wykonywanie kopii oraz odzyskać z nich utracone dane.

 • Konfiguracja kernela linuksowego

  Do bezproblemowej konfiguracji trzeba niewiele, decydującym etapem jest właściwa kompilacja kernela. Wojciech pokazuje, w jaki sposób poprawnie przeprowadzić całą konfigurację.

 • Biblioteka funkcji numerycznych LAPACK

  Marek pokazuje, w jaki sposób można korzystać ze sprawdzonych procedur numerycznych, we własnych programach pisanych w języku C i C++.

 • Bezpieczeństwo w OpenOffice

  Utrata danych jest z pewnością zmorą wielu użytkowników pakietów biurowych. Kolejną jest z całą pewnością groźba, że dostaną się one w niepowołane ręce. W artykule autor przedstawia sposoby, dzięki którym możemy czuć się komfortowo podczas pracy z OpenOffice.

 • Środowisko graficzne w Slackware

  Środowisko graficzne ? serwer Xorg jest nieodzownym elementem wszystkich komputerów biurkowych. Artykuł pokazuje jak zainstalować i skonfigurować serwer X-ów w Slackware. Można też znaleźć informacje o instalacji binarnych sterowników dla kart z chipsetem NVidia oraz o instalacji przygotowanego specjalnie dla Slackware menadżera Gnome ? Dropline Gnome.

 • 2xDVD

  Na płytach DVD znaleźć można PLD Linux Distribution 2.0 (Ac) oraz Parallels Workstation 2.2.Brak komentarzy.

Skomentuj...

You must be logged in to post a comment.

The accumulation of points and extra discounts makes favorable re-order in Canadian drug pharmacy "'&$ drug list and permanent system of discounts for buyers.