Linux Plus - listopad i grudzień 2007

Tematem przewodnim listopadowego numeru magazynu Linux Plus są zagadnienia bliskie naszemu serwisowi - chodzi oczywiście o wykorzystanie Linuksa w firmie. Z kolei numer grudniowy utrzymany jest w o wiele bardziej luźnej konwencji i poświęcony został rozrywce - głównie grom komputerowym, ale nie tylko. Zainteresowanych zapraszamy do zapoznania się ze szczegółową zawartością tych numerów.

Linux Plus 11/2007Zawartość numeru 11/2007 (127):

 • Zarządzanie projektami w Linuksie

  Praca z projektami staje się podstawą planowania i realizowania przedsięwzięć. Jest to trudne bez odpowiedniego oprogramowania, dlatego autor postanowił przedstawić przykłady programów do planowania i prowadzenia projektów.

 • PGP w Kmailu

  Sławomir Skrzyniarz wyjaśnia, na czym polegają zagrożenia wynikające z jawności wiadomości e-mail i niedoskonałości protokołu SMTP. Opisuje zasadę działania OpenPGP oraz prezentuje jak skonfigurować klienta pocztowego Kmail.

 • ePortfel

  Łukasz Sosna opisuje, w jaki sposób deklarować dowolne konta, również w obcej walucie, dodawać, edytować i usuwać przychody, rozchody oraz transfery pieniędzy na swoje konta.

 • Lighttpd serwer HTTP ? alternatywa dla Apache

  Dariusz Zieliński prezentuje, jak szybko uruchomić wydajny serwer WWW, szczególnie dla maszyn skromniejszych w zasoby sprzętowe lub dla dużej ilości obsługiwanych stron internetowych.

 • Systemy bazodanowe dla Linuksa

  Artykuł stanowi przegląd popularnych systemów zarządzania bazami danych, pracujących w środowisku Linux. Oprócz powszechnie znanych, dostępnych w prawie każdej dystrybucji serwerów MySQL oraz PostgreSQL, autor omawia także darmowe wersje produktów firmy Oracle czy IBM.

 • Pingwin na laptopie

  Artykuł opisuje problemy, które można napotkać, decydując się na używanie systemu Linux na laptopach.

 • PDF Rox-Filer

  Tekst przedstawia menedżer plików Rox-Filer. Rox stanowi doskonałą alternatywę dla standardowych rozwiązań - Nautilusa, Thunara, czy Konquerora. Artykuł zawiera omówienie najciekawszych cech Rox-Filer oraz wskazówki dotyczące wstępnej konfiguracji programu.

 • Amavis ? system zabezpieczania poczty

  Janusz Bielec pokazuje, w jaki sposób korzystać z dodatkowego systemu zabezpieczenia poczty, jakim jest Amavis.

 • DVD

  Na płytach DVD znaleźć można CentOS 5.0, Slackware 12.0, InterSkan VirusWall i BitDefender Security for Mail servers.

Linux Plus 12/2007Zawartość numeru 12/2007 (128):

 • Emulatory gier pod Linuksa

  Rafał Jarosiński przestawia sposób instalacji i konfiguracji dwóch najpopularniejszych programów umożliwiających uruchamianie gier napisanych dla systemu Windows w Linuxie, a także sposób instalacji i uruchomienia gier z ich wykorzystaniem.

 • Windows i Linux ? w jednym stali domu

  Czasami istnieją sytuacje, gdy Windows okazuje się być niezastapionym systemem. W tym wypadku dobrze jest wiedzieć, co zrobić, aby Linux i Windows mogły ze soba bezproblemowo współpracować w obrębie sieci, czy tego samego komputera.

 • Audacity ? edytor dźwięku

  Przemysław Żarnecki zwraca uwagę na oprogramowanie do edycji plików dźwiękowych. Dzięki niemu z wielu zaawansowanych funkcji będzie mógł skorzystać nawet początkujący użytkownik Linuksa. Jeżeli kiedykolwiek stałeś przed koniecznością konwersji, bądź edycji dźwięku, to artykuł jest z całą pewnością dla Ciebie.

 • Zmień swój dysk systemowy

  Sławomir Skrzyniarz opisuje, jak przenieść swoje systemy operacyjne, Linux i Windows na nowy dysk, za pomocą ogólnie dostępnych narzędzi w systemie Linux.

 • Media strumieniowe w Linuksie

  Radio i telewizja internetowa już dziś nie stanowią dla większości osób problemu. Mamy co raz to szybsze łącza internetowe, aby korzystac z tego typu usług. Grzegorz Madajczak opisuje podstawowe zagadnienia związane z odbieraniem i nadawaniem mediów strumieniowych.

 • Matuj Linuksa

  Sławomir Stępień pokazuje, jak korzystać z podstawowych programów, aby bez żadnych problemów zagrać dobrą partię szachów.

 • Wtyczki do Gimp’a

  GIMP to popularny program do obróbki grafiki, posiada bardzo szerokie możliwości. Artykuł zawiera kilka interesujących rozszerzeń dostępnych do programu GIMP, ich opis jak również sposób instalacji.

 • PDF W kręgu multimedialnej rozgrywki

  Słowo rozrywka w kontekście komputerów kojarzy się zazwyczaj z grami komputerowymi. Dzięki lekturze artukułu zauważycie, że Linux to naprawdę świetna platforma, jeżeli chodzi o gry. Przemek w sposób ekspresowy przedstawia gry, dzięki którym wiele osób może zmienić zdanie o Linuksie, jako systemie bez gier.

 • A mój samochód jest lepszy!

  I jest droższy niż twój! Tylko nim nie jeżdżę, bo nie chcę, żeby się popsuł. A ty co masz? Jakąś tanią tandetę, przy której non stop dłubiesz. Jakim cudem to w ogóle jeździ? Chwalisz się tylko, jaki z Ciebie świetny mechanik. Jesteś zapatrzony w siebie. Myślisz, że kobiety na to polecą?

 • DVD

  Na płytach DVD znaleźć można Sabayon 3.4, LinuxMint 3.0 i SUSE Linux Enterprise Desktop 10.Brak komentarzy.

Skomentuj...

You must be logged in to post a comment.

The accumulation of points and extra discounts makes favorable re-order in Canadian drug pharmacy "'&$ drug list and permanent system of discounts for buyers.